Inwestycje

14.10.2015r.

Sala sportowa w Mieszkowie, przy ul. Radlinieckiej 11

W dniu 14 października 2015 roku odbyło się oficjalne oddanie do użytku sali sportowej, którą Spółka Jarocin Sport wybudowała przy Szkole Podstawowej w Mieszkowie. Obiekt, którego budowa pochłonęła blisko 1,5 mln złotych ma zapewnić odpowiednie warunki rozwoju fizycznego nie tylko uczniom mieszkowskiej podstawówki, ale także całej lokalnej społeczności. 

Sala sportowa w Mieszkowie jest w pełni wyposażona o powierzchni ponad 500 m2. Wykonała ją firma PRD DROBUD.  Na sfinansowanie inwestycji Spółka pozyskała blisko 400 tys. złotych w ramach "Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej".

01.09.2015r.

Sala sportowa w Jarocinie, przy ul. Wrocławskiej 168

Jarocin Sport Sp. z o.o. w Jarocinie zakończyła kolejną inwestycję.Tym razem była to sala sportowa przy Zespole Szkół Nr 3 w Jarocinie, przy ul. Wrocławskiej 168. Nowa, wielofunkcyjna sala sportowa o powierzchni użytkowej ponad 1000 m2 posiada boisko do piłki koszykowej, siatkowej i ręcznej. Budowa sali, której koszt to ponad 1,8 mln złotych rozpoczęła się we wrześniu 2014 roku. Inwestycję wykonywała jarocińska Spólka REM-BUD Sp. Jawna R. Grzebyszak & G. Wiatrowska.  

 

04.05.2015r.

Plac zabaw dla dzieci

Jarocin Sport Sp. z  o.o. w Jarocinie zagospodarowała teren zielony przy kompleksie hotelowym i basenowym. Z początkiem maja 2015 roku zakończono inwestycję budowy placu zabaw dla dzieci, który mam nadzieję wpłynie korzystnie na uatrakcyjnienie pobytu najmłodszych Klientów na terenie naszego ośrodka. Nowy plac zabaw zaprasza na zjazd linowy, piramidę linowca, sprężynowca Delfinka oraz hustawki ważkowe i wahadłowe.

26.04.2011 r. 

 Trybuna wschodnia na stadionie w Jarocinie

Z początkiem marca 2011 r. została zakończona budowa nowej trybuny wschodniej na stadionie w Jarocinie. Trybuna liczy blisko 1200 miejsc siedzących, a 265 siedzisk znajduje się pod zadaszeniem. Obiekt spełnia wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej dla obiektów, na których rozgrywane są mecze II ligowe. Oprócz nowoczesnego obiektu, który z pewnością poprawi jakość i komfort ogladania widowiska sportowego, trybuna posiada również pomieszczenia pod wynajem komercyjny. Oddanie trybuny do użytkowania odbyło się w dniu 20 marca, podczas  meczu ligowego Jaroty Jarocin z Chojniczanką Chojnice.  

26.04.2011 r.

Sala sportowa wraz z salami dydaktycznymi, zapleczem socjalnym, kotłownią gazową i łącznikiem komunikacyjnym wraz z infrastrukturą techniczną przy szkole podstawowej i gimnazjum w Witaszycach

Z początkiem kwietnia 2011 roku została oddana do użytkowania sala sportowa przy Zespole Szkół w Witaszycach. Generalnym Wykonawcą inwestycją była spółka SKANSKA S.A. Inwestorem Spólka Jarocin Sport.

Nowoczesny obiekt oprócz profesjonalnej areny sportowej posiada zaplecze dydaktyczne oraz część socjalną. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu - 1.421,10 m2. Obiekt w szczególności słuzył będzie dzieciom i młodzieży z Zespolu Szkół w Witaszycach, jako zaplecze sportowe dla potrzeb odbywania zajęć z wychowania fizycznego. Po godzinach lekcyjnych obiekt będzie mógł być wynajmowany dla klientów indywidualnych, czy zorgnizowanych grup sportowych.

 
 
27.01.2011 r.
Budowa trybuny wschodniej na ukończeniu!!

Inwestycja budowy trybuny wschodniej na stadionie w Jarocinie wykonywana przez firmę REM - BUD Sp. Jawna zbliża się ku końcowi. Prace wykończeniowe w budowanym obiekcie trwają. Od dnia 24 stycznia 2011 roku montowane są siedziska na trybunie wschodniej. Nowa trybuna będzie posiadała około 1.191 miejsc siedzących.

  
10.11.2010r.

Budowa trybuny wschodniej przy stadionie w Jarocinie

Inwestorem budowy trybuny wschodniej przy stadionie w Jarocinie jest gminna Spółka Jarocin Sport Sp. z o.o. w Jarocinie. Inwestycje wykonuje jarociński przedsiębiorca Spółka REM – BUD Sp. Jawna na podstawie umowy o wykonanie robót budowlanych z dnia 21 lipca 2010 roku.

Powstający obiekt będzie w pełni dostosowany do wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej dla obiektów, na których odbywają się mecze II-ligowe. Obiekt powstaje z myślą o kibicach oraz zwiększeniu atrakcyjności oglądania widowiska sportowego lub innej imprezy odbywającej się na płycie głównej stadionu. Na trybunie będzie około 1.191 miejsc siedzących. Dodatkowo trybuna będzie posiadała pomieszczenia pod wynajem komercyjny. W trybunie znajdzie się m.in. sklep sportowy, klub bilardowy oraz centrum monitoringu.

W chwili obecnej prowadzone są prace instalacyjne wewnątrz budynku oraz roboty budowlane zewnętrzne. Roboty powinny zostać zakończone w marcu 2011 roku. Zgodnie z umową wykonawca musi uzyskać częściowe pozwolenie na użytkowanie do dnia 08 marca 2011 roku, a ostateczne pozwolenie na użytkowanie do dnia 07 kwietnia 2011 roku.

10.01.2011r.

 Budowa sali sportowej wraz z salami dydaktycznymi, zapleczem socjalnym, kotłownią gazową i łącznikiem komunikacyjnym wraz z infrastrukturą techniczną przy szkole podstawowej i gimnazjum w Witaszycach

Inwestorem budowy sali sportowej dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum Witaszycach jest gminna Spółka Jarocin Sport Sp. z o.o. w Jarocinie. Inwestycje wykonuje SKANSKA S.A. na podstawie umowy o wykonanie robót budowlanych z dnia 20 kwietnia 2010 roku.

Budowa sali sportowej ma zostać zakończona na przełomie lutego – marca 2011 roku. Obiekt planuje się oddać do użytkowania dla uczniów w okolicy kwietnia 2011 roku. Termin uzależniony jest od zakończenia procedury odbioru końcowego i uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Powstający obiekt będzie miał blisko 1,6 tys. mkw. Sala sportowa została podzielona na trzy strefy: dydaktyczną (pracownie wraz z zapleczami i odpowiednim wyposażeniem), krzewienia kultury fizycznej wraz z zapleczem socjalno–technicznym (sala sportowa, magazyny, pokój nauczycielski, szatnie, umywalnie, toalety, natryski) i techniczną (kotłownia). Do sali został dobudowany łącznik, dzięki któremu obiekt został połączony bezpośrednio z budynkiem szkoły. Koszt budowy sali powinien zamknąć się w kwocie 3,2 mln zł netto.

W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Część robót (tynki na zewnątrz obiektu, układanie kostki betonowej), z uwagi na niskie temperatury zostało wstrzymanych.

W dniu 04 listopada 2010 roku obiekt został „otwarty” dla mieszkańców Witaszyc. Wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć jak przebiegają prace budowlane. Tego dnia również uczniowie wzięli udział w akcji „Bezpieczni w drodze do szkoły” zorganizowanej przez wykonawcę, firmę SKANSKA we współpracy z inwestorem – Spółką Jarocin Sport. W trakcie spotkania policjant uczył dzieci, jak poruszać się po drodze, a przedstawiciele SKANSKA rozdali opaski odblaskowe. Każdy z uczniów otrzymał również książeczkę z łamigłówkami, wyklejankami i kolorowankami „Mój mały kodeks drogowy”, która poprzez zabawę uczy, jak radzić sobie z niebezpieczeństwami ruchu drogowego. W spotkaniu wzięli też udział ratownicy PCK, którzy pokazali dzieciom jak udzielać pierwszej pomocy.
 
 

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.