Strefa Rekreacji z saunami

Strefa Rekreacji to miejsce, w którym znajdują się sauna fińska, sanua rzymska aromaterapeutyczna, sauna parowa z basenem do kąpieli perełkowej. To miejsce, gdzie każdy może prawdziwie wypocząć. Sprawia to nie tylko wyjątkowo przyjemne dla ciała ciepło emitowane przez urządzenia sauny czy też łaźni, ale ogólnie panująca atmosfera, która zapewnia spokojne i błogie chwile w przytulnym i cichym miejscu. Tym samym sauna zaprasza wszystkich spragnionych relaksu i odprężenia i jednocześnie (podczas, gdy wypoczywający są nawet tego nieświadomi) aktywnie oddziałuje na cały organizm.

Z sauny warto korzystać z wielu powodów. Podczas pobytu w saunie człowiek, pocąc się obficie pod wpływem wysokiej temperatury, oczyszcza organizm z nagromadzonych w nim toksyn, a skóra staje się zdrowsza, bardziej elastyczna i gładka. Pobyt w saunie to swoisty trening dla całego organizmu. Dzięki niemu układy obronne organizmu poddane wpływowi ekstremalnych warunków nabierają wyższej sprawności i łatwiej radzą sobie z atakującymi organizm drobnoustrojami. Wywołany zmianami temperatury naprzemienny skurcz i rozkurcz naczyń krwionośnych powoduje wzrost ich elastyczności a w rezultacie wzrasta sprawność układu krążenia i lepsze ukrwienie różnych narządów ciała.

Jednocześnie korzystanie z sauny ma zbawienny wpływ na ludzką psychikę, uspokaja, pomaga się zrelaksować i zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. Wynika to z tego, że wysoka temperatura pobudza wydzielanie niektórych hormonów, wśród nich znajdują się endorfiny nazywane hormonami szczęścia. Dodatkowo atmosfera sauny sprzyja wewnętrznemu wyciszeniu i odprężeniu.

Sauna sucha (fińska)

Sauna fińska jest nie tylko zabiegiem ciepło leczniczym, lecz także środkiem higieniczno-profilaktycznym.

Polega na naprzemiennym przegrzewaniu i ochładzaniu całego ciała. Jest doskonałym czynnikiem hartującym i pielęgnującym ciało, sprzyjajacym również leczeniu różnych dolegliwości (m.in. złagodzenia bólów mięśni). Na skutek zmiany temperatury (ogrzewanie i schładzanie ciała) dochodzi do wzrostu przemiany materii, zwiększonego wydzielania potu, oczyszczenia organizmu poprzez usunięcie produktów przemiany materii oraz toksyn, a także podniesienia tętna i przyśpieszenia oddechu. Ciepło wytworzone w ciele doskonale koi nerwy i uspakaja układ nerwowy, a także usuwa zmęczenie.

Zabiegi w saunie hartują organizm, poprawiają jego odporność immunologiczną. W saunie suchej temperatura wynosi ok. 75 – 100°C, wilgotność w pomieszczeniu to około 10%. Rozgrzane w piecu kamienie można polewać wodą, co powoduje wzrost wilgotności, nie temperatury.

Zalecamy następujące zasady korzystania:

 • Z sauny nie należy korzystać bezpośrednio po wysiłku fizycznym, na czczo lub po zbyt obfitym posiłku. Należy odpocząć 15 – 30 minut zanim skorzysta się z sauny.
 • Kąpiel w saunie należy zażywać jedną lub dwie godziny po posiłku.
 • Przed kąpielą w saunie należy starannie obmyć ciało pod prysznicem. Następnie dokładnie wytrzeć się ręcznikiem (sucha skóra poci się szybciej).
 • W saunie należy rozłożyć ręcznik pod całą powierzchnią ciała. Następnie należy położyć się na dolnej lub górnej ławce lub usiąść w swobodny sposób (intensywne, ale krótsze ogrzewanie mniej obciąża serce i krążenie).
 • Wypacamy się nie dłużej niż 15 minut – jest to czas wystarczający do ogrzania się i dostatecznego wypocenia.
 • Po wyjściu sauny należy schłodzić ciało zimnym prysznicem (prysznic należy zacząć od schładzania stóp, nóg i dalej w kierunku serca), chłodzenie ciała ma na celu wywołanie skurczu naczyń krwionośnych, poprawiając ich wydolność.
 • Po zabiegu zaleca się wypoczynek w pozycji siedzącej lub leżącej (ok. 10 – 15 min).

Sauna parowa

Łaźnia parowa powoduje silne przegrzanie organizmu ze względu na utrudnione wydzielanie potu w warunkach wysokiej wilgotności powietrza. Celem kąpieli w łaźni jest pobudzenie organizmu i czynności skóry związane z wydalaniem produktów przemiany materii i toksyn. W saunie parowej kąpiel odbywa się w temperaturze około 40-50°C, a powietrze ma wilgotność powyżej 80%.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie sauny parowe: saunę parową aromaterapeutyczną oraz saunę parową z basenem do kąpieli perełkowej.

Zaleca się korzystanie z łaźni parowej dwukrotnie na ok. 15 minut. Po każdym wejściu stosuje się letni natrysk lub kąpiel.

Dodatkowo w saunarium znajduje się:

 • grota biczy wodnych,
 • pomieszczenie wypoczynku wewnętrzne i zewnętrzne,
 • wanna jacuzzi dla 10 os.,
 • „łóżko” podgrzewane z powierzchnią z mozaiki ceramicznej,
 • basen schładzający z kaskadą,
 • pomieszczenie masażu.

Polecamy kosmetyki do sauny

Kremy miodowe

Uwodzicielski krem miodowy z nutą miętowej czekolady - 35 zł / 125 ml

Działa kojąco na cerę pobudzając zmysły czekoladowym aromatem. Miód sprawia, że skóra staje się gładka i elastyczna. Miętowa nuta orzeźwia gorące ciało. Krem dostarcza niezapomnianych doznań podczas korzystania z sauny. Po zabiegu skóra staje się miękka jak aksamit.

Dawkowanie: podczas relaksu w saunie, delikatnie rozmasować krem na wilgotnym ciele i pozostawić do wchłonięcia. Następnie spłukać wodą bez użycia mydła. Może być stosowany poza sauną jako krem do pielęgnacji twarzy.

Odmładzający krem miodowy z białym torfem - 35 zł / 125 ml

Ekstrakt z białego torfu zawiera wiele istotnych substancji biologicznie aktywnych, które odżywiają i regenerują skórę, jak np. fitosterole. Miód oraz krwawnik pospolity zawarty w kremie ma działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne.

Dawkowanie: podczas relaksu w saunie, delikatnie rozsmarować krem na wilgotnym ciele i pozostawić do wchłonięcia. Następnie spłukać wodą, bez użycia mydła. Po zabiegu skóra staje się miękka jak aksamit. Może być stosowany poza sauną, jako krem do czyszczenia twarzy. Rozprowadzać na wilgotnej skórze. Doskonale sprwadza się podczas masażu lub tuż przedgorącą kąpielą.

Wygładzający krem miodowy z pąków brzozy - 35 zł / 125 ml

Pielęgnuje i wygładza skórę. Ekstrakt z pąków brzozy wzmacnia i orzeźwia skórę. Miód ma właściwości wygładzające. Wyciąg z babki leczniczej rozjaśnia skórę i łagodzi podrażnienia. Zabieg przy użyciu kremu wygładzającego pozostawia skórę wypoczętą i zrelaksowaną.

Dawkowanie: podczas relaksu w saunie, rozmasować krem na skórze i pozostawić do wchłonięcia. Nastepnie spłukać wodą, bez użycia mydła. Może być stosowany poza sauną jako odżywka do włosów, również jako odżywka na twarz i dłonie. Zawsze należy spłukać krem wodą.

Delikatnie złuszczający krem miodowy z maliną moroszką - 35 zł / 125 ml

Działa nawilżająco i odżywczo dla skóry. Miód z ekstraktem z propolisu pomaga przy podrażnieniach skóry, oddziałując na nią pielęgnująco, oczyszczająco i antyseptycznie. Zmielone ziarna maliny moroszka wzmacniają oczyszczający efekt kremu. Zalecany do pielęgnacji stwardniałych mięśni oraz stwardniałego naskórka.

Dawkowanie: podczas relaksu w saunie, delikatnie rozsmarować krem na wilgotnym ciele i pozostawić do wchłonięcia. Następnie spłukać wodą, bez użycia mydła. Po zabiegu skóra staje się miękka jak aksamit. Może być stosowany poza sauną, jako krem do czyszczenia twarzy. Rozprowadzać na wilgotnej skórze. Doskonale sprwadza się podczas masażu lub tuż przed gorącą kąpielą.

Sól peelingowa - 2 zł / 20g

Produkt na bazie soli morskiej zawiera naturalny olejek zapachowy. Sól peelingowa w trakcie zabiegu oddaje skórze cenne minerały i naturalne składniki. Dzięki efektowi peelingu obumarłe komórki (złuszczony naskórek) zostają usunięte w naturalny sposób. Pory skóry zostają oczyszczone, skóra może oddychać. Pobudza ukrwienie skóry i nadaje gładkość i miękkość. Poprawia samopoczucie.

Zastosowanie: W czasie natrysku lub w czasie pobytu w saunie w wilgotną skórę wetrzeć sól peelingową. Po kilku minutach dokładnie spłukać.

Maseczka do włosów BIOVAX - Keratyna + Jedwab - 4 zł / 20ml

Intensywnie regenerująca maseczka do włosów, która pod wpływem ciepła potęguje swoje działanie. Opracowana przez specjalistów w celu zagwarantowania Twoim włosom gruntownej odnowy zarówno na powierzchni, jak i w ich głębokich warstwach. Unikalną cechą maseczki jest woskowa konsystencja oraz bogata w substancję odżywcze receptura. Naturalne składniki (ekstrakty, oleje i proteiny) oraz brak substancji drażniących umożliwiają dogłębną regenerację i ochronę włosów.

Maseczka do włosów BIOVAX - Latte Odbudowa - 4 zł / 20ml

Intensywnie regenerująca maseczka odbudowująca osłabione włosy zawierająca proteiny mleczne, która pod wpływem ciepła potęguje swoje działanie. Proteiny mleczne zawierają duże ilości minerałów, takich jak: potas, wapń, sód, miedź, kobalt, jod itp. Posiadają zdolność naprawiania przerwanych wiązań keratyny, dzięki czemu odbudowują nawet ekstremalnie zniszczoną strukturę włosa.

 

Galeria

 

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.