News

20.03.2019
Pobili rekord - przepłynęli ponad 600 kilometrów!

Przez całą noc, z 16 na 17 marca w Aquaparku w Jarocinie nie gasło światło. Pływalnię opanowali uczestnicy VI Nocnego Maratonu Pływania "Otyliada 2019". W ciągu 12 godzin 76 pływaków pokonało 622 kilometry i 355 metrów. To aż o 76,89 km więcej niż w zeszłym roku!

Po raz drugi w jarocińskim Aquaparku odbył się Ogólnopolski Maraton Pływacki "Otyliada 2019" - Celem imprezy jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej i promocja pływania jako uniwersalnej dyscypliny sportowej, mającej ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka - podkreśla Ewa Łagódka, manager Aquaparku. W Jarocinie efekt tej akcji jest, bo zarejestrowało się więcej pływaków niz w ubiegłym roku.

Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Piotr Płusa, który przepłynął 30 kilometrów 550 metrów. To aż 1222 długości basenu. 2 miejsce zajął Tomasz Radziejewski z wynikiem 26 kilometrów 750 metrów, a 3. Łukasz Mroźny przepływając 24 kilometry 375 metrów. Wśród kobiet zwyciężyła Dorota Płusa osiągając wynik 21 kilometrów 725 metrów, tuż za nią uplasowała się Aleksandra Adamska - 18 kilometrów 025 metra. Na podium stanęła także Anna Szarańska - 15 kilometrów 300 metrów.

Za udział w akcji uczestnicy otrzymali medale, a specjalnie wyróżnieni zostali najstarsi oraz najmłodsi uczestnicy "Otyliady" - 65-letni Pan Andrzej, najmłodszym 5 letnia Maja. Najliczniejszą rodziną startującą w Jarocinie była 9-osobowa rodzina Lipowiczów. - Jestem dumna, że kolejny raz pokazaliśmy, że potrafimy się przede wszystkim bawić pływaniem - mówi Ewa Łagódka. - Wygrała zdrowa rywalizacja, która napędzała uczestników by walczyć nie tylko o miejsce na podium, ale przede wszystkim walczyć o własne rekordy życiowe - dodaje.

 

 

14.03.2019
Mobilna Akademia Młodych Orłów

Mobilna Akademia Młodych Orłów w Jarocinie

Polski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich chętnych w ramach projektu Mobilna Akademia Młodych Orłów. Szkolenie odbędzie sie 20 marca w godz. 16-19 na terenie obiektów spółki Jarocin Sport. Projekt PZPN - Mobilna Akademia Młodych Orłów ma na celu wyłonienie największych talentów w naszym kraju, podniesienie świadomości, a także jakości piłkarskiej edukacji.

Już 20 marca 2019 roku w Jarocinie, wykwalifikowany zespół trenerski - Błażej Czyżewski oraz Jakub Wojtkowiak - przekażą najnowsze trendy szkoleniowe oraz poprowadzą praktyczny pokazu treningu. Spotkanie rozpocznie wykład teoretyczny, który odbędzie się 20 marca 2019 roku o godzinie 16:00 w obiektach Jarocin Sport przy ul. Sportowej 6. Tuż po wykładzie odbędzie się trening pokazowy oraz gra selekcyjna, w których udział wezmą wcześniej wyselekcjonowani zawodnicy z kategorii Orlik i Młodzik. Każdy z uczestników szkolenia otrzyma darmowy zestaw materiałów szkoleniowych.

Trenerzy, nauczyciele posiadający wiedzę dotyczącą utalentowanych zawodników i zawodniczek, proszeni są o kontakt, co pomoże w ewentualnym powołaniu zawodników na wydarzenie Mobilnego AMO.

Harmonogram 20.03.2019 r.

16.00 Wykład teoretyczny: Intensywność treningowa.

17.00 Trening pokazowy dla kategorii Orlik: Przenoszenie ciężaru gry w wolne strefy boiska.

18.00 Gra selekcyjna dla kategorii Młodzik

18.45 Podsumowanie szkolenia/Dyskusja

Szkolenie jest bezpłatne, a zarejestrowanie na wydarzenie w celu zdobycia punktów do certyfikatu dla trenerów/instruktorów odbywa się poprzez portal PZPN24 http://www.pzpn24.pzpn.pl

Trenerzy nieposiadający konta na portalu PZPN 24 zobligowani są do jego założenia w celu rejestracji na szkolenie Mobilnego AMO - Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji oraz film instruktażowy w linku poniżej.

https://youtu.be/LiatNyoXEDQ

06.03.2019
Otyliada

Ogłoszenie

 

Ze względu na otyliadę 16 marca 2019 roku basen sportowy będzie czynny tylko do godziny 16:00. Od godziny 16:00 będzie dostępna tylko strefa rekreacyjna ze zjeżdżalniami i strefa saun.

 

Za utrudnienia przepraszamy

04.03.2019
DZIEŃ KOBIET W AQUAPARKU

8 marca 2019

 

SAUNOWANIE TYLKO DLA KOBIET

 

18:00 - 22:00

 

Zapraszamy 8 marca wszystkie kobiety, dziewczyny do wspólnego saunowania w intymnym gronie tylko kobiet. Tylko w ten dzień od 18:00 do 22:00 możesz wejśc do sauny, gdzie będą tylko kobiety bez wzroku mężczyzn. Dla pierwszych kilku osób kosmetyk do sauny gratis :)

Wejście płatne wg cennika

21.02.2019
Trening uważności dla dzieci - spotkanie 1 marca

Trening jest skierowany do dzieci w wieku 6-12 lat. Treści są tak dostosowane, by odpowiadać na możliwości i potrzeby uczestników w tym wieku. Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni oraz prostych ćwiczeń, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Bardzo obrazowe hasła, jak „przycisk stop”, „siedzieć jak żaba” czy „test spaghetti” pozwalają w łatwiejszy sposób opanować różne umiejętności w zakresie uważności.

Dzieci uczą się ćwiczyć swoją uważność: uspokoić gonitwę myśli, uchwycić i zaakceptować swoje emocje. Doskonalą bycie życzliwym dla siebie i innych. Celem ćwiczeń jest osiągnięcie spokoju, lepszej koncentracji, zrozumienia i łagodności.” - Eline Snel   

STRUKTURA TRENINGU

- 8 lekcji  (1 lekcja tematyczna raz w tygodniu, 45 minut),

- codzienne 5-10 minutowe ćwiczenia utrwalające, wykonywane w domu, z rodzicem lub samodzielnie

W  CZASIE TRENINGU DZIECI ĆWICZĄ:

- koncentrowanie uwagi na danej czynności/przedmiocie, utrzymywanie jej, kierowanie jej w pożądaną stronę,   przenoszenie na inny obiekt,

- obserwowanie swoich emocji, odczuć z ciała, doznań smakowych, węchowych, słuchowych zarówno ze świata zewnętrznego, jak i wewnętrznego,

- nazywanie i akceptowanie własnych emocji i myśli bez oceniania ich,

- rozpoznawanie „trudnych myśli” i „trudnych emocji”, by ich nie tłumić, ale umieć dawać im życzliwą uwagę,

- akceptowanie siebie takimi jakimi są, a poprzez to rozwijanie życzliwości wobec siebie i innych.

« 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »|

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.