Aktualności

06.01.2018
Certyfikat FIFA

Najwyższa jakość potwierdzona certyfikatem FIFA Modernizowane w ubiegłym roku na obiektach Jarocin Sport boisko ze sztuczną nawierzchnią uzyskało certyfikat FIFA QUALITY PRO. Dokument potwierdzający najwyższą jakość boiska ze sztucznej trawy posiada jedynie 17 boisk w Polsce.

 

 

Pełnowymiarowe boisko treningowe zostało zmodernizowane pod koniec ubiegłego roku. Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu środków pozyskanych przez Gminę Jarocin z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Nowoczesny obiekt uzyskał certyfikat FIFA, który jest potwierdzeniem najwyższej jakości. - Potwierdzenie wymogów pozwalających uzyskać certyfikat wymagało wizytacji przedstawicieli licencjonowanego przez FIFA laboratorium z Ghent University i przeprowadzenia szeregu testów sprawdzających m.in. interakcję nawierzchni z piłką, równość boiska, jego wymiary, jakość wykonania, rodzaj i jakość zastosowanych materiałów, takich jak: sztuczna trawa, mata elastyczna, granulat SBR oraz osprzętu: bramki, chorągiewki – informuje Marcin Jantas, prezes spółki Jarocin Sport. W ramach certyfikacji pobrane zostały również próbki zastosowanych materiałów, które przetestowano laboratoryjnie. - Przeprowadzone testy zarówno w warunkach laboratoryjnych jak i na obiekcie potwierdziły spełnienie wszystkich wymogów wymaganych do uzyskania certyfikatu – dodaje prezes Jarocin Sport.

Już 10 stycznia piłkarze ekstraklasy z klubu Arka Gdynia, przebywający na zgrupowaniu na obiektach Jarocin Sport, będą mieli możliwość przetestowania murawy.

 

06.12.2017
Przerwa techniczna

Przypominamy, że w okresie od dnia 16 do 29 grudnia 2017r. Aquapark będzie nieczynny z powodu przerwy technologicznej. W dniu 15 grudnia basen będzie czynny do godziny 22.00, a od 30 grudnia otwarty od godziny 6.30.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 

05.12.2017
OTYLIADA 2018

UWAGA!

Ruszyły elektroniczne zapisy uczestników na OTYLIADĘ 2018. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wspólnie z nami spróbować swoich sił w akcji "Cała Polska pływa nocą" w dniu 10 marca 2018 od godziny 18:00 do 11 marca 2018 roku do godziny 6:00 rano. Mile widziane całe rodziny, każdy sam wybiera, ile chciałby przepłynąć metrów, każdy otrzymuje mini medal uczestnika. Warto się zapisać, gdyż rozdawane będą także za wyniki medale i certyfikaty :) Do udziału w 2018 roku przystąpiło 40 pływalni, w tym także i my, dlatego gorąco zachęcamy już do zapisów na stronie www.otyliada.pl - zapisy trwają do 11 lutego, choć ilość miejsc na pływalni jest ograniczona. Zapraszamy do zapisów :)

05.12.2017
Turniej Jarota Cup 2017

Polonia Środa Wielkopolska i Stainer Polonia Leszno - to dwie drużyny, które zwyciężyły podczas turnieju Jarota Cup, który odbył się w ubiegły weekend w Jarocinie. Ostatecznie młodzi piłkarze JKS Jarota Jarocin podczas pierwszego dnia turnieju zajęli trzecie i ósme miejsce, w niedzielę zaś zawodnicy gospodarzy uplasowali się na 6 i 7 miejscu.

 

04.12.2017
Rusza budowa lodowiska i kręgielni

NA TERENIE OBIEKTÓW JAROCIN SPORT MA POWSTAĆ CENTRUM ROZRYWKI Z DODATKOWYM BASENEM DO NAUKI PŁYWANIA, LODOWISKIEM I KRĘGIELNIĄ.
PLANOWANA ROZBUDOWA OBIEKTÓW WŁAŚNIE SIĘ ROZPOCZYNA.

Prace realizowane będą w dwóch etapach. W pierwszym etapie powstanie lodowisko z wypożyczalnią sprzętu, szatniami i barem. Atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu dla osób w każdym wieku zbudowane
zostanie w systemie lekkiej hali. Jako lodowisko wykorzystywane będzie od listopada do marca, natomiast w pozostałych miesiącach obiekt będzie służył do organizowania różnego rodzaju wydarzeń i eventów: koncertów, wystaw, targów. Można je będzie także wykorzystać jako boisko sportowe, czy rolkowisko. Powstałe w hali zaplecze sanitarne i szatnie będą stanowiły równocześnie zaplecze basenów odkrytych.

W podpiwniczeniu pojawią się kręgielnia oraz sale sportowo-rekreacyjne. Sala bowlingowa będzie dysponować aż sześcioma torami, dzięki czemu w komfortowych warunkach będzie można przeprowadzać zacięte rozgrywki. Sale będą wykorzystywane także do zajęć i pojedynków w tenisie stołowym, a także sportach siłowych, takich jak podnoszenie ciężarów oraz sporty walki.

W drugim etapie rozbudowy powstanie dodatkowy basen kryty do nauki pływania z ruchomym dnem, zespołem saun oraz basenami zewnętrznymi - odkrytymi. - Ruchome dno umożliwia dostosowanie basenu do różnego rodzaju zajęć wymagających określonej głębokości wody – informował podczas konferencji prasowej Marcin Jantas, prezes Jarocin Sport sp. z o.o. w Jarocinie – Basen będzie wykorzystywany głównie do coraz
popularniejszych lekcji oswajania z wodą dla niemowląt oraz nauki pływania dla przedszkolaków i najmłodszych klas szkoły podstawowej. Ale może też służyć do takich zajęć, jak taniec w wodzie, czy zajęć rekreacyjno - sportowych dla dorosłych typu aqua-aerobik, aqua-spinning, aqua-fitnes – _mówił prezes Jarocin Sport. Nowybasen będzie także wykorzystywany jako wodny plac zabaw dla dzieci, siłownia wodna. Basen wzbogaci się też o windę dla osób niepełnosprawnych. Jak zapewnia prezes spółki Jarocin Sport,
nowoczesny basen będzie mógł być dostosowywany do rodzaju zajęć adresowanych dla kobiet w ciąży, rodziców z małymi dziećmi, seniorów czy osób wymagających rehabilitacji ruchowej. Dodatkowo, w ramach rozbudowy Aquaparku, powiększone będzie saunarium ze strefą wypoczynku o trzy sauny suche, wannę z hydromasażem oraz salą aromaterapii. Nie lada zadaniem będzie przebudowa, powstałego na początku lat 70 - tych XX wieku, basenu odkrytego. Basen wymaga całkowitej przebudowy i dostosowania do nowoczesnej technologii i oczekiwań mieszkańców. Po przebudowie, basen ze sportowego zmieni się w rekreacyjny z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina: Cieszę się, że finansowanie rozbudowy zostało dopięte i sformalizowane, co daje spółce zielone światło do rozpoczęcia prac. Wykonanie inwestycji pozytywnie wpłynie na jakość życia i spędzania czasu wolnego naszych mieszkańców o nowe atrakcje, szczególnie w okresie zimowym, kiedy tych atrakcji mamy bardzo mało. Niezmiernie istotne jest, żeby tu – w Jarocinie można było korzystać z jak
najszerszej gamy rekreacji, rozrywki, sportu. Każde zajęcia poza naszą gminą, powiatem wiążą się z tym, że nasi mieszkańcy muszą za nie więcej zapłacić. Teraz będą mogli korzystać z nowych usług rekreacyjno-sportowych na miejscu.
_

Inwestycja będzie kosztowała 30 mln zł. W części zostanie sfinansowana kredytem inwestycyjnym pozyskanym z Banku Gospodarstwa Krajowego udzielonego ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego i ze środków BGK.

« 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »|

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.