Aktualności

04.12.2017
Rusza budowa lodowiska i kręgielni

NA TERENIE OBIEKTÓW JAROCIN SPORT MA POWSTAĆ CENTRUM ROZRYWKI Z DODATKOWYM BASENEM DO NAUKI PŁYWANIA, LODOWISKIEM I KRĘGIELNIĄ.
PLANOWANA ROZBUDOWA OBIEKTÓW WŁAŚNIE SIĘ ROZPOCZYNA.

Prace realizowane będą w dwóch etapach. W pierwszym etapie powstanie lodowisko z wypożyczalnią sprzętu, szatniami i barem. Atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu dla osób w każdym wieku zbudowane
zostanie w systemie lekkiej hali. Jako lodowisko wykorzystywane będzie od listopada do marca, natomiast w pozostałych miesiącach obiekt będzie służył do organizowania różnego rodzaju wydarzeń i eventów: koncertów, wystaw, targów. Można je będzie także wykorzystać jako boisko sportowe, czy rolkowisko. Powstałe w hali zaplecze sanitarne i szatnie będą stanowiły równocześnie zaplecze basenów odkrytych.

W podpiwniczeniu pojawią się kręgielnia oraz sale sportowo-rekreacyjne. Sala bowlingowa będzie dysponować aż sześcioma torami, dzięki czemu w komfortowych warunkach będzie można przeprowadzać zacięte rozgrywki. Sale będą wykorzystywane także do zajęć i pojedynków w tenisie stołowym, a także sportach siłowych, takich jak podnoszenie ciężarów oraz sporty walki.

W drugim etapie rozbudowy powstanie dodatkowy basen kryty do nauki pływania z ruchomym dnem, zespołem saun oraz basenami zewnętrznymi - odkrytymi. - Ruchome dno umożliwia dostosowanie basenu do różnego rodzaju zajęć wymagających określonej głębokości wody – informował podczas konferencji prasowej Marcin Jantas, prezes Jarocin Sport sp. z o.o. w Jarocinie – Basen będzie wykorzystywany głównie do coraz
popularniejszych lekcji oswajania z wodą dla niemowląt oraz nauki pływania dla przedszkolaków i najmłodszych klas szkoły podstawowej. Ale może też służyć do takich zajęć, jak taniec w wodzie, czy zajęć rekreacyjno - sportowych dla dorosłych typu aqua-aerobik, aqua-spinning, aqua-fitnes – _mówił prezes Jarocin Sport. Nowybasen będzie także wykorzystywany jako wodny plac zabaw dla dzieci, siłownia wodna. Basen wzbogaci się też o windę dla osób niepełnosprawnych. Jak zapewnia prezes spółki Jarocin Sport,
nowoczesny basen będzie mógł być dostosowywany do rodzaju zajęć adresowanych dla kobiet w ciąży, rodziców z małymi dziećmi, seniorów czy osób wymagających rehabilitacji ruchowej. Dodatkowo, w ramach rozbudowy Aquaparku, powiększone będzie saunarium ze strefą wypoczynku o trzy sauny suche, wannę z hydromasażem oraz salą aromaterapii. Nie lada zadaniem będzie przebudowa, powstałego na początku lat 70 - tych XX wieku, basenu odkrytego. Basen wymaga całkowitej przebudowy i dostosowania do nowoczesnej technologii i oczekiwań mieszkańców. Po przebudowie, basen ze sportowego zmieni się w rekreacyjny z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina: Cieszę się, że finansowanie rozbudowy zostało dopięte i sformalizowane, co daje spółce zielone światło do rozpoczęcia prac. Wykonanie inwestycji pozytywnie wpłynie na jakość życia i spędzania czasu wolnego naszych mieszkańców o nowe atrakcje, szczególnie w okresie zimowym, kiedy tych atrakcji mamy bardzo mało. Niezmiernie istotne jest, żeby tu – w Jarocinie można było korzystać z jak
najszerszej gamy rekreacji, rozrywki, sportu. Każde zajęcia poza naszą gminą, powiatem wiążą się z tym, że nasi mieszkańcy muszą za nie więcej zapłacić. Teraz będą mogli korzystać z nowych usług rekreacyjno-sportowych na miejscu.
_

Inwestycja będzie kosztowała 30 mln zł. W części zostanie sfinansowana kredytem inwestycyjnym pozyskanym z Banku Gospodarstwa Krajowego udzielonego ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego i ze środków BGK.

04.12.2017
Akademia Reissa z podwójnym podium w Jarocin Cup!
1 i 3. miejsce zajęły zespoły Akademii Piłkarskiej Reissa z Jarocina z rocznika 2005 podczas drugiej rundy turnieju Jarocin Cup. Najlepszym bramkarzem rozgrywek został Mikołaj Marciniak z Jarocina.
 
Poza jarocińskimi zespołami w turnieju wzięły udział: Górnik Konin, Warta Poznań, Ostrovia Ostrów, Calisia Kalisz i Marcinki Kępno.
Za tydzień kolejne zmagania w ramach Jarocin Cup - tym razem w rocznikach 2006 i 2007!
02.12.2017
Warsztaty Piernikowe
01.12.2017
Pomysł na prezent
01.12.2017
Nurkowanie - sposób na nudę
Tajniki nurkowania poznali uczniowie 25 klas szkół podstawowych z terenu gminy Jarocin. Do podwodnych podróży i aktywnego spędzania czasu zachęcała uczniów Ewa Łagódka, instruktorka, która prowadzi kursy nurkowania na jarocińskim basenie. Edukacyjne spotkania odbyły się w ramach akcji „Aktywny sposób na nudę”
 

Akcja „Aktywny sposób na nudę” była kontynuacją projektu „Rodzina na basenie” . W ramach kampanii odbyły się prelekcje, dotyczące nurkowania. Wzięły w nich udział dzieci ze szkół podstawowych nr 2, nr 4 i nr 5 w Jarocinie oraz placówek z Wilkowyi, Łuszczanowa, Witaszyc, Mieszkowa i Cielczy.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » »|

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.