Aktualności

10.10.2017
Nowe boiska z certyfikatem FIFA!
Rozpoczął się remont boisk sportowych na Stadionie Spółki Jarocin Sport w Jarocinie. Inwestycja będzie kosztowała ponad 2 mln zł. Połowę tej kwoty samorząd Gminy Jarocin pozyskał z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
W ubiegłym tygodniu na terenie Stadionu Spółki Jarocin Sport w Jarocinie pojawiły się pierwsze maszyny, które rozpoczęły prace przygotowawcze pod zrywanie murawy na głównej płycie boiska. – Narzekania, na jakość tej murawy nie tylko ze strony piłkarzy JKS Jarota trwały już od ładnych paru lat – mówi Marcin Jantas, prezes spółki Jarocin Sport. Nie ukrywam, że gośćmi naszego hotelu są drużyny piłkarskie, często z Ekstraklasy i jakość boisk jest istotna - dodaje prezes Jarocin Sport.
Nadszedł czas, by marzenia o nawierzchni spełniającej najwyższe standardy mogły wreszcie się spełnić. – Najpierw wykonany będzie drenaż i zautomatyzowany system nawadniania, którego dotychczas nie posiadaliśmy – informuje prezes spółki. W kolejnym etapie obiekt wzbogaci się o nową murawę z naturalnej trawy. W ramach inwestycji zmodernizowane zostanie także pełnowymiarowe boisko treningowe w Jarocinie, na którym zostanie wymieniona podbudowa i założona nowa sztuczna trwa. Zamontowane zostaną też nowe 8-metrowe piłkochwyty, a w bezpośrednim sąsiedztwie boiska powstanie wiata dla rowerów. Boisko otrzyma certyfikaty FIFA  Quality PRO oraz World Rugby. - Będzie to jedno z najlepszych boisk w zachodniej Polsce, a standard będzie kilkukrotnie lepszy niż standard boisk orlikowskich, które znajdują się przy szkołach gminy Jarocin – zaznacza Marcin Jantas.
Remont boisk piłkarskich potrwa około dwóch miesięcy. W tym czasie zawodnicy klubu JKS Jarota będą rozgrywali mecze w roli gospodarzy na boisku bocznym z naturalną nawierzchnią przy ul. Maratońskiej w Jarocinie, gdzie przygotowano już specjalne trybuny dla jarocińskich kibiców.

Modernizacja boisk będzie kosztowała 2.127.900 złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana przy wsparciu pozyskanych przez Gminę Jarocin środków zewnętrznych. 50% kwoty to środki pochodzące z budżetu gminy, a drugie 50% gmina pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury i Sportu - informuje prezes Jarocin Sport.

02.10.2017
Reprezentacja Polski w Jarocinie
Reprezentanci Polski będą trenowali w Jarocinie Piłkarska reprezentacji Polski do lat 15 będzie przebywała na tygodniowych konsultacjach szkoleniowo-selekcyjnych. Podczas pobytu podopieczni trenera Marcina Dorna rozegrają dwa spotkania kontrolne.
Na konsultacjach w Jarocinie pojawią się piłkarze m.in. Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław oraz Zagłębia Lubin. Podczas pobytu w naszym mieście zawodnicy rozegrają dwa mecze kontrolne, które odbędą się 3 i 5 października na boisku przy ul. Maratońskiej.
Mecze kontrolne
03.10.2017 godz. 12:00 boisko przy ul. Maratońskiej Kadra Polski U15 - Dolnośląski ZPN
05.10.2017 godz. 11:00 boisko przy ul. Maratońskiej Kadra Polski U15 - Warta Poznań U16
Lista powołanych zawodników.
1. Adam Tandecki (Arka Gdynia SI)

2. Franciszek Polowiec (Escola Varsovia)

3. Paweł Budzyński (Falubaz Zielona Góra)

4. Kryspin Leśniak (Football Academy Szczecin)

5. Krzysztof Bąkowski (Lech Poznań)

6. Patryk Gogół (Lech Poznań)

7. Igor Ławrynowicz (Lech Poznań)

8. Jędrzej Strózik (Lech Poznań)

9. Filip Wilak (Lech Poznań)

10. Nikodem Bucior (Lechia Gdańsk)

11. Kacper Kleisa (Lechia Gdańsk)

12. Filip Balcewicz (AP Pogoń Szczecin)

13. Maciej Białczyk (AP Pogoń Szczecin)

14. Kacper Kozłowski (AP Pogoń Szczecin)

15. Nikodem Sujecki (AP Pogoń Szczecin)

16. Hubert Turski (AP Pogoń Szczecin)

17. Hubert Konstanty (Śląsk Wrocław)

18. Ariel Mosór (Unia Warszawa)

19. Adrian Bukowski (Zagłębie Lubin)

20. Patryk Kusztal (Zagłębie Lubin)

21. Jakub Malec (Zagłębie Lubin)

22. Bartosz Matuła (Zagłębie Lubin)

23. Marcel Żurek (Zagłębie Lubin)

24. Patryk Manuel Witkowski (Club de futbol San Jose Valencia)

29.09.2017
PROMOCJA - DZIEŃ CHŁOPAKA
28.09.2017
ZAPISZ SIĘ NA KURS NURKOWANIA

 

Uprzejmie informujemy, że trwaja zapisy na kurs podstawowy nurkowania PADI Open Water Diver. Szkolenie rusza 7 października o 14:00, kontakt Ewa 796 995 630.

20.09.2017
Zacznij piłkarską przygodę

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej od 11 lat sponsorowany jest przez markę Tymbark, a od roku także przez firmę Electrolux. Tak jak w poprzednich latach w rozgrywkach uczestniczyć mogą Szkoły Podstawowe, Uczniowskie Klubu Sportowe, Akademie Młodych Orłów, a także organizacje prowadzące działalność sportowo - edukacyjną. W tym roku, po raz pierwszy w historii, do rywalizacji mogą przystąpić również Klubu Sportowe, rejestrując zawodników według zasad zawartych w regulaminie turnieju. Zespoły można zgłaszać do 30 września przez stronę www.zpodworkanastadion.pl Jak co roku dziewczęta i chłopcy uczestniczący w Turnieju podzieleni będą na trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12. Wszyscy rozpoczną rozgrywki w swoich miastach i gminach, gdzie stawką jest awans do Finałów Wojewódzkich, aby na nich powalczyć o mistrzostwo województwa i wyjazd do Warszawy na Finał Ogólnopolski. To tam najlepsi powalczą o Wielki Finał na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną dla zwycięzców będzie możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania z reprezentantami Polski. Szczegółowe informacje nt. turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

« 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 » »|

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.